0 Adet
 
 
 
 
 

Tüm Kategoriler

Telefon İle Sipariş

İade İşlemleri

www.supermutfak.com

ALAN ADI SATILIKTIR

MÜRACAAT: KAAN ÖZEL

TEL: 0 538 233 13 81

İade İşlemleri
 
Siparişimi İptal Edebilir miyim? 
 
Ürün kargoya verilmeden önce siparişinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Siparişinizi iptal etmeniz durumunda yapmış olduğunuz ödeme size iade edilecektir. Ödemeniz kredi kartınızla yapılmışsa ödeme kredi kartınıza iade edilmektedir. Ödemeniz banka havalesi yoluyla yapıldıysa ödeme hesabınıza havale yapılmaktadır.  
Sipariş vermiş olduğum ürünü iade edebilir miyim?
 
Ürün kargoya verildikten sonra sipariş vermiş olduğunuz ürün veya ürünleri; sipariş teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde faturasıyla beraber ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.
İade Talebimi Nasıl Supermutfak.com’a iletebilirim?
 
İade talebinizi ürünü tarafımıza göndermeden önce İade Talep Formunu doldurarak bize mutlaka bildirmenizi rica ederiz. Doldurmuş olduğunuz bu formun bir çıktısını da alarak, ürünü anlaşmalı kargo şirketimiz Aras Kargo ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Ürünün iade olarak kabul edilebilmesi için aşağıda yazılı olan iade şartlarını sağlaması ve teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde iadenin tarafımıza yapılması gerekmektedir.
İade Talep Formuna ulaşmak için tıklayın
İade Şartları Nelerdir? 
•    İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
•    Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek olarak orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve koli bandı ile bantlanmış veya üzerine yazı yazılmış ürünler iade kabul edilmez), tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş (örneğin; teslimattan sonra alıcı tarafından kullanılmış, kırılmış, arızalanmış, kusurlu hale gelmiş, vs), ithalatçı/üretici firmaya iade edilemeyecek hale gelmiş veya başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
•    Ürünün orijinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde "Sağlam bir mukavva kutunun içine koyarak" iade edilmesi gerekmektedir.
•    İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte ürünün orijinal faturasını (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
•    Kullanılmış ürünler iade alınmamaktadır.
•    Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler: örneğin; kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler, saç şekillendirici ve traş makinesi gibi, kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs.), tek kullanımlık ürünler, gıda (yenilebilen/içilebilen) ürünleri, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.
•    İade ettiğiniz ürün ayıplı ise kargo ücreti ödemezsiniz. Ayıplı değil ise hem ilk kargo ücreti hem de iade kargo ücreti size ait olacaktır. 
•    İadeler belirtildiği üzere ürün teslim tarihinden itibaren iade süresi olan 7 gün içerisinde yapılmalıdır. 
İadeyi Hangi Kargo Şirketiyle Göndermeliyim? Kargo Ücreti Kim Tarafından Ödenmektedir? 
Cayma hakkı süresi olan 7 günlük süre içerisinde iade etmek istediğiniz ürünlerinizi; anlaşmalı kargo firmamız Sürat Kargo ile gönderebilirsiniz. İade ettiğiniz ürün ayıplı ise kargo ücreti ödemezsiniz. Ayıplı değil ise hem ilk kargo ücreti, hem de iade kargo ücreti size ait olacaktır. Anlaşmalı olmadığımız kargo firmalarıyla gönderilen iadelerde kargo ücreti tarafınızdan ödenir.
İade Şartlarını sağlamayan iadeler kesinlikle iade alınmamaktadır ve tarafınıza tekrar aynı şekilde gönderilmektedir.

 


Bu Sanal Mağazada Elektronik Ticaret için ProjeSoft E-Ticaret yazılımı kullanılmaktadır.